poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Brak czasu?

Cześć!
Już dawno nie dodawałam posta w porównaniu z ogólną częstotliwością pojawiania się ich na moim blogu. Ale nie będę się usprawiedliwiała brakiem czasu, bo właśnie ten temat chciałabym poruszyć.

Ostatnio mam trochę więcej na głowie, bo poza szkołą chodzę jeszcze codziennie do dorywczej pracy. Długo zastanawiałam się, czy powinnam się jej podejmować i czy dam radę. Wcześniej wydawało mi się, że już tylko chodząc do szkoły i ucząc się, nie starcza mi czasu, a tu jeszcze dodatkowy obowiązek? A gdzie czas na odpoczynek i przyjemności?
Ale postanowiłam spróbować i teraz, po pewnym czasie, widzę, że argumentowanie czegoś brakiem czasu to zazwyczaj tylko wymówka. Wystarczy tylko trochę się zorganizować, być konsekwentnym i wszystko da się pogodzić.
Wcześniej, czasami nawet nie potrafiłam wyrobić się z nauką, ale do tego dochodziły też bezczynnie spędzone godziny spędzone przed laptopem czy telewizorem i nieumiejętność organizacji swojego czasu.
Teraz nie dość, że chodzę do szkoły, mam sporo nauki, pracuję, to jeszcze mam czas na prowadzenie bloga, uczenie się koreańskiego czy inne przyjemności jak oglądanie moich ukochanych k-dram.
Za to przestałam oglądać telewizję czy bezcelowo przeglądać internet i zaczęłam konsekwentnie organizować swój czas, tak by mi go starczyło na wszystko co chce zrobić.
Teraz tylko, jestem zazwyczaj bardziej zmęczona po całym dniu niż kiedyś :)

 
 
 
 

4 komentarze:

 1. Ja nigdy nie mam dość motywacji, żeby zorganizować swój czas, a jeśli już to zrobię, to brakuje mi konsekwencji w trzymaniu się tego określonego planu. Gratulację, że Tobie się to udało, naprawdę wielki szacun. Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Praca czy dorywcza i sama bardzo męczy. Ja jak pracowałam, to po 8 godzin i jeszcze musiałam doliczyć po godzinie na dojazd tam i z powrotem. Gorzej jak szkoła :) Ale racja, warta nauczyć się organizować swój czas, ja już nie mam z tym problemu. Powodzenia!!

  http://lovesomespace.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię organizować swój czas, dlatego robię dużo notatek. Czasami jednak odchodzę od tego co zaplanowałam, aby nie zwariować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, organizacja jest bardzo ważna i o wiele więcej ułatwia :)
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za KAŻDY komentarz!
Jeżeli blog Ci się spodobał, zachęcam do obserwacji i poinformowania mnie o tym. Z miłą chęcią się odwdzięczę :)