wtorek, 4 listopada 2014

Jak zaczęła się moja miłość do azjatyckiego kina, kultury i k-popu?

Pewnie zauważyliście że na blogu często piszę o azjatyckich, a w szczególności koreańskich, produkcjach filmowych czy telewizyjnych. Dlatego dzisiaj chciałabym napisać od czego tak właściwie zaczęła się moja cała miłość :)

Jakieś trzy, jak nie cztery lata temu, czytając bloga Ankyls, natknęłam się na posta z recenzją japońskiego filmu "Dear Friends". Po przeczytaniu jej opinii na temat tego filmu, niemal od razu i bez zastanowienia, kliknęłam w link pod postem, przekierowujący na stronę, na której można było obejrzeć ten film.Film opowiada o licealistce, dla której najważniejsze są imprezy, makijaż i ubrania. Jest arogancka i uważa się za lepszą od swoich koleżanek z klasy które mają mniej pieniędzy. Jednak pewnego dnia dowiaduje się, że jest chora na białaczkę, a jej dotychczasowi "przyjaciele" odwracają się od niej. Wtedy zaczyna dostrzegać najważniejsze w życiu wartości i dowiaduje się czym jest prawdziwa przyjaźń.

Film jest tworzony według już trochę oklepanego motywu, jednak jest bardzo wzruszający i pouczający.

I to właśnie dzięki niemu przekonałam się najpierw do japońskiego, a  potem do koreańskiego kina, a jeszcze później wciągnęła mnie cała kultura Wschodniej Azji i zamiłowanie do k-popu.
Pamiętam jeszcze, że w gimnazjum miałam koleżankę, która również miała bzika na tym punkcie i przez około rok próbowała bezskutecznie mnie tym zarazić. Dawała mi do przesłuchania k-popowe piosenki, jednak ja broniłam się przed nimi rękami i nogami, bo nawet nie chciałam ich wysłuchać do końca. Wydawały mi się po prostu głupie. Aż w końcu się ugięłam no i okazało się, że spodobała mi się ta cała  azjatycka popkultura!  I właśnie w ten sposób zaczęła się moja miłość do Korei Południowej i  Japonii!


A jaki jest Wasz stosunek do krajów Dalekowschodniej Azji? Co o nich sądzicie? :)
Podoba Wam się ich kultura, filmy czy muzyka?


2 komentarze:

 1. Ja osobiście jeszcze nigdy ie miałam do czynienia z żadnym tego typu filmem.
  W sumie jeszcze nic na ten temat nwm.
  Zazdroszczę takiego zamiłowania i pasji <3
  Pozdrawiam i miłego tygodnia :)

  http://foreveryoungbelieve.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię Japonię, i Chiny rzecz jasna, a jeśli chodzi o filmy - komedie z Jackie'em Chanem ;) ;)

  http://world-chinese-rat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za KAŻDY komentarz!
Jeżeli blog Ci się spodobał, zachęcam do obserwacji i poinformowania mnie o tym. Z miłą chęcią się odwdzięczę :)